Zapowiedzi

Powieści:

Tytuł: Deman

Gatunek: horror/fantastyka superbohaterska

Premiera: TBA

Wydawnictwo: Vesper

Opis: Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co wydarzyłoby się, gdyby w trakcie opętania to człowiek kontrolował demona, a nie odwrotnie…?

A nade wszystko – co byłoby, gdyby klasyczne postacie kultury grozy stworzyły uniwersum superbohaterów i superzłoczyńców?

Każdy skrywa jakiś mroczny sekret. Dorian nie jest wyjątkiem. Nikt nie wie, że ten młody warszawski ksiądz jest ojcem. Nawet matka dziecka, które okazało się wynikiem przygody podczas alkoholowej imprezy, o czym Dorian dowiaduje się dopiero kilka lat po fakcie. Dręczony wyrzutami sumienia, nie ma odwagi się ujawnić. W tajemnicy korzysta z usług psychologa, a obserwowanie swojej przyszywanej rodziny i pomaganie jej z ukrycia staje się jego obsesją.

Pewnego dnia bierze udział w egzorcyzmie, który kończy się tragicznie – opętana kobieta umiera. Niedługo po tym zdarzeniu Dorian zdaje sobie sprawę, że dzieje się z nim coś dziwnego – wystarczy, że się do kogoś zbliży, i zna wszystkie jego grzechy, zmartwienia oraz ciemne tajemnice. A to dopiero przedsmak jego nowych zdolności. Zdolności, które z zaskoczeniem nawet dla siebie jest w stanie kontrolować…

Zło wielkiego miasta go kusi. Zło go przyciąga. A wraz z nim jego potężni przeciwnicy.

autor okładki: Dawid Boldys