Czy pisania da się nauczyć?

Od początku swojej przygody z pisaniem systematycznie i z pasją poszerzam wiedzę, starając się dotknąć tematyki storytellingu z różnych punktów widzenia. Uczestniczyłem w kursach kreatywnego pisania, w warsztatach stand-upu (między innymi z Abelardem Gizą), w warsztatach improwizacji teatralnej oraz w konferencjach dotyczących opowiadania historii, budowy marki osobistej i copywritingu. To one, a nie szkoła, uświadomiły mnie, że wiedza jest potęgą i bardzo ułatwia życie. Natomiast matematyka, moja druga miłość, nauczyła mnie analitycznego spojrzenia na literaturę, nawyku szukania sposobów na optymalizację działań, nawet jeżeli mówimy o typowo humanistycznej dziedzinie, oraz kwestionowania zasad, czyli kreatywności.

Efektem mojego wieloletniego kolekcjonowania wskazówek, które znacznie ułatwiają mi tworzenie, jest kurs kreatywnego pisania online zorganizowany we współpracy z założoną przez Katarzynę Bondę szkołą Maszyna do Pisania.

Dla kogo?

Dla autorów, którzy chcą napisać horror, powieść/opowiadanie grozy lub thriller (i nie tylko – duża część kursu będzie dotyczyć zasad storytellingu uniwersalnych bez względu na gatunek), który będzie dla czytelników dobrą zabawą i zapadnie w pamięć. Dla tych, którzy chcą być biegli w zabawie słowem – zarówno w poetyckiej, jak i tej rodem z przyjemnego w odbiorze gawędziarstwa. Dla tych, którzy są świadomi, że wiedza znacznie ułatwia życie.

Dlaczego?

Abyś napisał opowieść, o której marzysz, i wiedział, jak to zrobić. Jak zacząć, jak się przygotować, skąd czerpać pomysły, jak stymulować mózg na kreatywność, jak walczyć z twórczą blokadą, jak rozplanować pracę, aby było łatwiej, jak motywować się do pisania, abyś pewnego dnia stwierdził z zaskoczeniem, że skończyłeś. Jak dopieścić tekst, aby wywołać w czytelniku efekt “Wow!”. Jak zarządzać napięciem i tempem opowieści, jak budować klimat, jak straszyć i wzbudzać inne emocje, jak pobudzać wyobraźnię, jak skutecznie zaskakiwać, jak uczyć się od swoich mistrzów. Dowiesz się również o pewnych mechanizmach umysłu Twojego odbiorcy, których świadomość ułatwi Ci tworzenie.

Korzyści:

– Cała moja wiedza w pigułce, którą szlifuję i pogłębiam od początku swojej przygody z pisaniem.

– Twoja większa świadomość twórcza.

– Potężna dawka motywacji, abyś wreszcie ukończył swoje dzieło.

Moje kursy znajdziesz na stronie maszynadopisania.pl. Zapraszam serdecznie!