Czy pisania da się nauczyć?

Od początku swojej przygody z pisaniem systematycznie i z pasją poszerzam wiedzę, starając się dotknąć tematyki storytellingu z różnych punktów widzenia. Uczestniczyłem w kursach kreatywnego pisania, w warsztatach stand-upu (między innymi z Abelardem Gizą), w warsztatach improwizacji teatralnej oraz w konferencjach dotyczących opowiadania historii, budowy marki osobistej i copywritingu. To one, a nie szkoła, uświadomiły mnie, że wiedza jest potęgą i bardzo ułatwia życie. Natomiast matematyka, moja druga miłość, nauczyła mnie analitycznego spojrzenia na literaturę, nawyku szukania sposobów na optymalizację działań, nawet jeżeli mówimy o typowo humanistycznej dziedzinie, oraz kwestionowania zasad, czyli kreatywności.

Efektem mojego wieloletniego kolekcjonowania wskazówek, które znacznie ułatwiają mi tworzenie, jest kurs kreatywnego pisania online zorganizowany we współpracy ze szkołą Maszyna do Pisania: https://www.maszynadopisania.pl/kurs/groza-i-horror-kurs-pisarski-online/

Dla kogo?

Dla autorów, którzy chcą napisać horror, powieść/opowiadanie grozy lub thriller (i nie tylko – duża część kursu będzie dotyczyć zasad storytellingu uniwersalnych bez względu na gatunek), który będzie dla czytelników dobrą zabawą i zapadnie w pamięć. Dla tych, którzy chcą być biegli w zabawie słowem – zarówno w poetyckiej, jak i tej rodem z przyjemnego w odbiorze gawędziarstwa. Dla tych, którzy są świadomi, że wiedza znacznie ułatwia życie.

Po co?

Abyś napisał opowieść, o której marzysz, i wiedział, jak to zrobić. Jak zacząć, jak się przygotować, skąd czerpać pomysły, jak stymulować mózg na kreatywność, jak walczyć z twórczą blokadą, jak rozplanować pracę, aby było łatwiej, jak motywować się do pisania, abyś pewnego dnia stwierdził z zaskoczeniem, że skończyłeś. Jak dopieścić tekst, aby wywołać w czytelniku efekt “Wow!”. Jak zarządzać napięciem i tempem opowieści, jak budować klimat, jak straszyć i wzbudzać inne emocje, jak pobudzać wyobraźnię, jak skutecznie zaskakiwać, jak uczyć się od swoich mistrzów. Dowiesz się również o pewnych mechanizmach umysłu Twojego odbiorcy, których świadomość ułatwi Ci tworzenie.

Korzyści:

– Cała moja wiedza w pigułce, którą szlifuję i pogłębiam od początku swojej przygody z pisaniem.

– Twoja większa świadomość twórcza.

– Potężna dawka motywacji, abyś wreszcie ukończył swoje dzieło.

Zapraszam!